Nasza oferta
Badanie i diagnoza
Przeprowadzamy kompleksową diagnozę stanu obecnego związanego z różnorodnością, równością i włączeniem – DEI (Diversity, Equity, Inclusion). Przekładamy wiedzę z zakresu nauk społecznych oraz dekady doświadczenia na konkretne, praktyczne i strategiczne rekomendacje oparte na danych.
Badanie i diagnoza
Badanie i diagnoza DEI
Pomagamy organizacjom zrozumieć ludzi którzy dla nich pracują oraz zidentyfikować praktyki i procesy wspierające lub stanowiące barierę dla DEI. Oferujemy trzy rodzaje usług – w pakiecie lub osobno.
Badanie Systemu
To całościowy przegląd praktyk, procesów i polityk pod kątem różnorodności, równości szans, oraz włączenia dopasowany do kontekstu konkretnej organizacji. Pozwala zidentyfikować, co wspiera, a co stanowi barierę w organizacji.
Nasz zespół ocenia praktyki, procesy i polityki organizacji przy współpracy ze specjalnie w tym celu stworzoną Grupą Roboczą. Używamy autorskiego modelu zgodnego z globalnymi standardami.
Nie ograniczamy się do pytania czy organizacja ma dane rozwiązanie, ale analizujemy je i opracowujemy konkretne rekomendacje.
Badanie Różnorodności
To analiza różnorodności w jej kilku podstawowych wymiarach na poziomie:
- całej organizacji, poszczególnych działów/jednostek i zespołów
- kluczowych szczebli hierarchii organizacyjnej
Analiza przeprowadzany jest na podstawie informacji, które organizacja już posiada w różnych bazach danych (np. płeć, wiek, miejsce urodzenia, obywatelstwo, poziom wykształcenia, ogólny staż pracy, staż pracy w organizacji, stanowisko).
Wielowymiarowa analiza pozwala nam opracować konkretne, strategiczne i praktyczne rekomendacje oparte na danych.
Badanie Włączenia
To badanie doświadczeń różnorodnych grup w organizacji oraz diagnoza poczucia włączenia w różnych rodzajach interakcji. W skład usługi wchodzą:
- Przegląd wcześniejszych danych (np. badania zaangażowania osób pracujących)
- Badanie kwestionariuszowe z zachowaniem najwyższych standardów ochrony danych i prywatności
- Badanie jakościowe
Badamy nie tylko odczucia, np. poziom satysfakcji, przynależności i zaangażowania, które są niekoniecznie związane tylko z kulturą włączenia. Skupiamy się na zachowaniach i sygnałach jakie osoba pracująca dostaje od grupy, oraz jak są one interpretowane przez różne osoby.
Na tej podstawie jesteśmy w stanie określić faktyczny poziom włączenia w różnych rodzajach interakcji oraz sformułować rekomendacje.
Testimonials
Dlaczego What Works?
Tworzenie różnorodnego, sprawiedliwego i włączającego miejsca pracy wymaga wprowadzenia systemowych zmian w oparciu o dane, budowania włączającej kultury, oraz rozwijania kompetencji osób liderskich oraz zespołów.